In Memoriam

Dorothy Mackay Brignola ’30
Florence Aichele ’33
Margaret Knoeller Lee ’34,’67 MA
Beatrice Rappaport Kroll ’37
Alice Beebe von der Linden ’37
Grace Thurston Moore ’38, ’41 MA
Zelda Korland Vogel ’38
Jean Keller Beemer ’39
Eleanor Fondiler Brucker ’39
Edith Greer Engelhardt ’40
Florence Sorg Felts ’41
Viola Smith Witteck ’41
William Campbell ’42
John Garnevicus ’42, ’49 MA
Kenneth Henig ’42
Elaine Lachenauer Gill ’43, ’49 MA
Rose Donatiello Patania ’44, ’56 MA
Benjamin Wojitas ’44
Gertrude Hochneiser Berman ’45
Dorothy White McLaughlin ’46, ’51 MA
Marilyn Maxwell Roper ’46
Charles Anderson Jr. ’48
Thomas Kean ’48, ’52 MA
Mary Coleman Mildner ’48
Laura Carlson Allen ’50
Mary Lu Mohn Randall ’50
Arthur Engelken ’51
John Dugan ’52, ’57 MA
Mary Lawlor Lynyak ’53 MA
Robert Wagner ’53
Paul Garrett ’54
Doris Pagano Hempstead ’54
John Manz ’54 MA
Grace Rainey Mion ’54
Warren Nolan ’54, ’58 MA
Thomas Cannito ’56 MA
Barbara Krueger Mahal ’57
Jane Anthony Durkin ’58
Moyan “Linda” Wu Chung ’58
Dolores Negele McDonough 59, ’69 MA
Patrick Tomasulo Jr. ’59
Jerome “Jerry” Kracht ’60, ’64 MA
Lois Keyser Marakovitz ’60
Joseph Rago ’60
Carl Greco ’61
Michael Murray ’61
Adele Helbig Cooke ’62
Frank Petrucelli ’62, ’66 MA
Barbara Rykowski Wojak ’62, ’81 MA
John Maloney, III ’63 MA
Molly Rosenberg ’63, ’75 MA
Frank Chiaravalli ’64
Susan Bakum Carovillano ’65
Mary Orr ’65 MA
Lore “Betty” Vanden Heuvel Wall ’65 MA
Susan Wood ’66 MA
John “Jack” Guthrie Sr. ’67 MA
Ronald Piszar ’67, ’71 MA
Alison Carter ’69 MA
Edward Guarino ’69 MA
Helene Marie La Chapelle ’69 MA
William Kivet ’70, ’79 MA
Marie Ritter ’70
Richard Miller ’71 MA
Gary Gray ’72
John Autorino ’73
Mary Jane Emde ’73 MA
Robert S. Jackson ’73 MA
Stephanie Faught Lapham ’73
‌Marcella Polite West ’73 MA
Rocco Matteo ’74
Peter J. Fisher ’75 MA
Debra Harris Pigusch ’75
Kathleen Megargee ’76
Abby Gottlieb Nudle ’76
Nancy Finby ’77 MA
Calvin Jackson ’77
Gilda Ligorner ’77
Edith Bolden ’78
Rosemarie Spinella O’Shea ’78 MA
James George Myers Jr. ’79 ’82 MA
Frances Olender ’79 MA
Alfred “Al” Baca ’80
Mary Agnes Zirlin ’81
David Breslauer ’82
Barbara D’Elia ’83
Luis Salgado ’87
Rita Lingham ’90
John LoPresto ’90 MAT
Michelle Mumtzis ’90
Melissa Beiermeister ’97 MAT
David Seidman ’00
Wayne Creech ’03
Jennifer Scimeca ’04
Brent Westcott ’09
Diane Wood ’11